Kullandığınız Kumaş Özellikleri Nelerdir

Tişört baskı veya diğer baskı ürünlerimiz için kullanılan kumaşlar o kadar çok çeşitlidir ki ben en çok kullanmış olduğumuz başlıca kumaşlardan bir kısmını örnek olarak sizlere aktarayım.

tişört baskı ücreti nedir
tişört baskı ücreti nedir

Süprem gurubu 3 e ayrılır Opanent , Karde ve Penye opanent kumaş pamuk ve polyester karışımı iplikten üretilen bir kumaş türüdür. Genelde promosyon tarzı inşaat sektörü sektörlerde sanayii ve fabrika tarım sektörü vb. iş dallarında tercih edilir.

Bizde 3.kalite olarak nitelendirilir, Karde kumaş tarama işleminden geçmemiş daha kısa pamuk elyaf ipliğinden üretilmiştir çok fazla kullanmadığımız ürünlerdendir. Penye Kumaş %100 pamuklu olup kumaş yüzeyi daha pürüzsüz ve pamuğun ter emici özelliğinden dolayı daha rahat giyilebilecek ve uzun vadede giyilebilecek tişört dikiminde kullandığımız kumaştır. Genelde kulalndığımız bu kumaşı turizm sektörü restaurant vb sektörlere daha çok yapmaktayız.

Aynı zamanda Likralı Süprem kumaş diye adlandırdığımız gramajı penyeye göre daha ağır daha tok duran ve güzel dikildiğinde çok şık ürünler çıkarabileceğimiz kumaş türüdür. Likralı süpremi genellikle öğrenci kulüpleri gece kulüpleri ve dans sektörüne tişört baskısı için kullandığımız kumaş türüdür.

Lacoste Kumaşlar kendi aralarında 3 e ayrılır ve Opanent Karde ve Penye dir Burada bahsetmiş olduğum penye anlatmış olduğum gibi kumaşın direk ismi değil kumaşın kalitesidir.

Halk dilinde kullanılan gibi her dokunduğumuz kumaş kesinlikle penye değildir. Lacoste kumaşına ülkemizde verilen isim Pike dir belirtmemizde yarar olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca kullanmış olduğumuz pike gurubunda USA diye adlandırılan %100 pamuklu daha yumuşak bir kumaş ta bulunmaktadır daha ziyade tercih ettiğimiz ürün pike USA dır ve bir dip not vermek isteriz kumaş ne kadar kaliteli olursa olsun kesimi ve dikimi iyi yapılmayan kumaşın kaliteli görünmesi mümkün değildir.

Kaliteli bir dikime iyi ve doğru kumaş baskı tekniğide uygulandığında işte ozaman ortaya Kalite çıkmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz kumaş özelliklerini Kış aylarında yapmış olduğumuz Hudy ( hoodie baskı ) gibi yani polar dan yapılmış dik yakalı sweath ler 3 iplikten yapılmış kapşonlu kangru cepli sweath ler gibi bir çok ürüne örnekler vereceğimiz ve anlatacağımız kumaşlar kullanılmaktadır.

He zaman kaliteden yana olduğumuzu belirtip hiçbir zaman en ucuza en kaliteli ürünü yaptıramayız ilkemizde olduğu gibi dürüstlükten ve iyi niyetten yana olduğumuz üzere sizleri birebir görüşmelerimizde yada mail yolu ile size en uygun ve doğru kumaşı önereceğimizden emin olmanızı istiyoruz. Bizi Tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Ürünlerimiz

Bizi takip edin

spot_img