Tişört Baskı Maddeleri Sağlığa Zararlı mı

Giyim günlük yaşamın ihtiyaçlarından biri olarak hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Gün geçtikçe de değişen modanın hızı, farklılaşma çabası hepimizin içinde olduğu bir durumdur. Tişört baskı yöntemi en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Bu sayede kendi tasarımınızı dilediğiniz gibi şekillendirerek özelleştirebilirsiniz. Sevdiğiniz fotoğrafları ya da istediğiniz deseni baskılama yöntemiyle hazırlayıp özel birine hediye edebilirsiniz.

tshirt baskı atölyesi izmir
tshirt baskı atölyesi izmir

Giyimde kalite aradığımız en önemli özelliklerden biridir. Dilediğimizce tasarladığımız tişörtlerin tenimize zarar vermemesi de önemli. Çocuklarımızın hassas cildinin kimyasallarla zarar görmesini muhtemelen kimse istemez. Özel bir şekilde hazırlayıp hediye edeceğiniz tişörtünüz güzel olmasının yanı sıra sağlığı da tehdit etmeyecek biçimde hazırlanmalıdır. Günümüzde gözümüz kapalı olarak pek bir şeye güvenemiyoruz. Giyim sektörü de buna dahil.

Sağlığı tehdit eden plastisol boyalar tüketicinin bilinçsizliğinden kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra maliyette sağladığı avantajlar ise daha çok tercih edilmesine neden oluyor. Ülkemiz bu konuda gereken hassasiyeti maalesef göstermiyor. Biz üretici olarak bu durumun farkında olup gerekli tedbirleri alarak tüketicinin sağlığını düşünüyoruz. Önceliğimiz kalite ve sizlerin memnuniyetidir.

Son yıllarda baskılı tişörtlerde kullanım oranının artmasıyla sağlığı tehdit edip etmediği de akıllarda soru işareti oluşturuyor. Bu şüphenin nedeni plastisol adında bir boyanın kullanımından dolayı kaynaklanıyor. Bu boya oranının üzerinde kullanıldığı an insan sağlığı için tehdit oluşturuyor.

Tshirt Atölyesi olarak sağlığa zararlı hiçbir madde kullanmıyoruz!

Maliyeti düşük üretim daha çok kar elde edebilmek adına üreticileri cezbedebiliyor. Fakat bununla beraber büyük bir tehlikeyle tehdit altına giriyoruz. Tişört baskı tekniklerinde sizleri tehdit altına toplamak yerine kaliteyi düşünüp sizleri rahatlatıyoruz.

Ülkemizde bu anlamda bilinç maalesef oturmuş değil. Hayatımızı bu derece tehdit eden bu boyalar bilinçsiz tüketiciyle gün geçtikçe artış gösterebilir. Bu tehditi ortadan kendi adımıza kaldırıyoruz.

Çocuklarda ve bebeklerde giydirmeye doyamadığımız bazı baskılı tişörtler, nadir de olsa sağlığı olumsuz yönde etkiliyor. Kullanılan boyalar oranından fazla kullanıldığı anda küçük yaştaki çocuklarda hormonal büyümeyi ve bunun yanı sıra cinsel gelişimi de olumsuz yönde etkiliyor. Üstelik plastisol boyalar kanser riski taşıyarak sağlığı ciddi yönde tehdit ediyor.

Bizim için maliyetinden çok kullanılan malzemenin kalitesi öncelikli olarak önem taşıyor. Sizlerin bu konuda aydınlanıp sağlık konusunda risk içinde bulunmamanız için sağlığı tehdit etmeyen ve ekolojik dengeyi bozmayan boyları tercih ediyoruz. Kanser riski yaratan bu kimyasal boya ter ile vücuda kolaylıkla alınabiliyor. Ayrıca doğaya karıştıktan belli bir süre sonra doğayı da olumsuz yönde etkiliyor.

Bu maddelerin vücutla teması sonu toksik etki yaratıyor ve bağışıklık sistemine zarar vererek, kolon, mide, karaciğer ve mesane kanserine yol açabiliyor. Bu durumda bilinçli tüketici olup bizimle beraber sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Ürünlerimiz

Bizi takip edin

spot_img