Tişört Baskı Nasıl Yapılır ve Yöntemleri Nelerdir

tişört baskı kalitesi
tişört baskı kalitesi

Günlük hayatta sıkça tercih edilen ve hemen her tarzla kombin yapılarak kullanılabilen tişörtler gün geçtikçe daha fazla rağbet görmektedir. Kullanımının rahat olması, hemen herkese hitap edecek çeşitlilikte üretilmesi, tişörtlerin her kesimde tercih edilmesinin başlıca nedenleridir. Her mevsim tercih edilen tişörtler her yaşa ve zevke hitap edecek şekilde üretilmekte, insanların kıyafet tercihlerini oluştururken bu anlamda büyük rahatlık sağlamaktadır. Günlük hayatta rahatlığı sevenlerin tercihi olmakla birlikte iş hayatında da takım ruhu ve aitlik için de tercih edilen tişörtler artık günümüzde birçok amaçla da kullanılabilmektedir.

Tişört Baskı Nedir?

Önemli günlerde, milli bayramlarımızda birliktelik sağlamak için kullanılan tişörtler günün anlam ve önemini belirten baskılarla insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Milli bayramlarımızda ay yıldız, Atatürk baskılı tişörtlerimiz o günlerin ruhunu yaşatmak, birlikteliği oluşturmak, içimizde taşıdığımız milli değerlerimizi yansıtması açısından insanlarımız tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Yine milli bayramlarımızda yapılan gösterilerde gerek yetişkinlerde gerekse çocuklarda oldukça sık tercih edilen tişörtler günün anlam ve önemini yansıtması açısından talep gören en önemli kıyafetlerdir. Baskılı tişörtlerin bu törenlerde tercih edilmesinin nedenlerinden biri de bayramlarımızda sahne alan çocuklarımızın baskılı tişörtlerle rahat edebilmeleridir. Ayrıca kendi okullarının veya ekiplerinin bir parçası olduklarının da göstergesidir.

Ayrıca çeşitli etkinliklerde baskılı tişörtler kullanılabilmektedir. Okullarda yapılan şenliklerde, üniversite kulüplerinde, iş hayatında kullanılabilen tişörtler insanların yer aldığı organizasyonlarda ait oldukları ekibi temsil etmesi ve kullanan kişilerin rahat etmesi açısından günümüzde artık akla gelen ilk kıyafet tercihidir.

Tişört Baskı Nasıl Yapılır?

Milli bayramlarımız gibi özel günlerde yapılacak diğer gösterilerde, farklı organizasyonlarda veya iş hayatında tercih edilen baskılı tişörtleri istenilen şekilde tasarlanabilmektedir. Günlük hayatta kullanılmak için satın alınan tişörtler insanların kıyafet ihtiyacını karşılayabilir fakat farklı etkinlikler için ihtiyaç duyulan görselliği yansıtamazlar.

Bu yüzden baskılı tişörtler kişiye, firmaya veya etkinlik gruplarına özel üretildiği, insanların bu yönde ihtiyacını karşıladığı için ön plana çıkmaktadır.

Firmamız her türlü etkinlik, program veya çalışanlarınız için düşündüğünüz tişörtleri özel olarak üretmektedir. Tişörtlerin üzerine basılmasını istediğiniz desen, yazı, resim, logo ile bize ulaşmanız yeterlidir. Kullanacak kişilerin beğenisi ve tarzına göre farklı kumaş çeşitlerine uygulanarak birçok farklı desende tişörtler üretmekteyiz.

Baskı yapılmış tişörtlerin kullanımın uzun ömürlü olması açısından kaliteyi arttıran bazı faktörler vardır. Bu etkenlerin başında baskı yapılacak tişörtün ve baskı yapılırken kullanılan boyanın kalitesi gelir. Bunun yanı sıra baskı teknikleri de tişörtün kullanım süresinde belirleyici olmaktadır. Kaliteli ve kumaşa uygun baskı yapıldığında tişörtler uzun süre kullanılabilir. Kaliteli baskı uygulanan tişörtler birçok kez yıkansa bile boyaları akmaz, renklerinde bir bozulma olmaz.

Tişört Baskı Yöntemleri / Teknikleri Nelerdir?

Baskılı tişörtlerin kullanım ömründe oldukça belirleyici olan ve kullanım ömrünü uzatan baskı teknikleri transfer, dijital, serigrafi, süblime gibi baskı türleridir.

  • Dijital baskı: Hemen her türlü kumaşa uygulanabilen bir baskı yöntemidir. Kalıp çıkarılmadan yapılabilen bir baskı türüdür. Her türlü model, renk ve desen kullanılabilen bu baskı yöntemiyle birbirinden renkli ürünler ortaya çıkarılabilir. Ayrıca kullanılan renkler oldukça canlı ve kaliteli görünür.
  • Süblime baskı: Sadece polyester kumaşa uygulanabilen bu yöntem oldukça kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Kumaşa uygulanmak istenen desenler tasarlanarak kâğıda geçirilir ve kumaşa uygulanır.
  • Serigrafi baskı: Dayanıklılığı çok yüksek, her türlü kumaşa uygulanabilen bir baskı çeşididir. En çok tercih edilen ve müşteri memnuniyeti çok yüksek olan bir baskı tekniğidir. Yüksek adet üretimlerde oldukça avantajlı bir baskı yöntemidir.  Renk kullanımı maliyeti değiştireceğinden az renkli tasarımlarda daha çok tercih edilebilecek bir yöntemdir.
  • Transfer baskı: Süblime baskı tekniğine çok benzer fakat daha çok tercih edilen bir baskı yöntemidir. Bunun nedeni süblime baskı sadece polyester kumaşlara yapılır fakat transfer baskı her türlü kumaşa yapılabilir. Zamandan tasarruf sağlayan bu yöntem oldukça hızlı bir yöntemdir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan transfer baskı yöntemi ile hızlı ve modayı takip eden üretimler yapılabilir.

Baskılı tişörtlerde kullanılan kumaşın kalitesi ve baskı yöntemi tişörtün kullanım ömrünü belirleyen etkenlerdir. Bu etkenlerin yanı sıra bu konuda belirleyici diğer bir hususta kumaş ve baskı yönteminin birbiriyle uyumlu olmasıdır.

Alanında uzman olan firmamız her türlü kullanıma uygun tişörtleri istediğiniz şekilde tasarlıyor ve kullanımınıza sunuyor. Piyasadaki tecrübemiz ve kaliteli ürünlerimizle her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Kullanmak istediğiniz tişörtleri yine sizin istediğiniz desen, renk ve tasarımlarınızla buluşturuyoruz.