Tişört Alırken Nelere Dikkat Edilir?

tişört alırken nelere dikkat edilir
tişört alırken nelere dikkat edilir

Son yıllarda ‘casual’ yani ‘rahat’ giyim modası özellikle gençler arasında oldukça yaygınlaşmaktadır. Rahat giyinmeyi seven ve tarzına önem veren kişiler için dolaplarından eksik etmedikleri giyim ürünü de tişörtlerdir. İster basıc olsun ister polo yaka tişörtler her mevsimde ve her ortamda şıklığınızın bir parçası olabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey tişört alırken dikkat edilecek hususları iyi bilmektir. Bu konu hakkında aşağıda, izmir tişört baskı firması olarak sizlere birkaç tavsiye verdik.

  • Pamuk oranının yüksek olmasına dikkat edilmeli: Sadece tişört değil satın alınan iç giyim de dahil olmak üzere tüm giyim ürünlerinde pamuk oranının yüksek olanının tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle sıcak havalarda polyester ağırlıklı tişört tercih edilmesi hava geçirgenliğini engellediği için terleme ve kokuya sebep olmaktadır. Bu nedenle sentetik ve polyester tişört, gömlek tarzı giyim ürünleri en başta sağlık açısından önerilmemektedir.
  • Ortalama bir fiyatı olmalı: Tişört alırken dikkat edilecek bir diğer husus ise fiyatıdır. Çok ucuza alınan tişörtler iki ya da üç yıkamada renk atabilir ya da kumaş dokusu bozulabilir. Tişörtlerinizin uzun vadede solmaması ve modelinin bozulmaması için kaliteli tişört almaya özen gösterin.
  • Diğer kıyafet parçaları ile uyumlu olmalı: Tişörtü bir pantolon üstüne sade olarak giyebileceğiniz gibi hırka, ceket ya da fular gibi parçalarla da kombin yapabilirsiniz. Ceket ve hırka içine tercih edeceğiniz tişörtün açık V yaka modelinde olması, hafif dökümlü bir modelde olması ve düz pastel tonlarda renklere sahip olması çok daha şık bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Tişörtün boyu ideal ölçülerde olmalı: Tunik tarzı kalça altında duran ya da badi olarak kısa boyda satılan birçok giyim ürünü bulunmaktadır. Tişörtün çok kısa ya da çok uzun olması görüntüyü olumsuz etkileyeceği için tişört alırken dikkat edilecek önemli bir nokta da tişörtün boyunun uzunluğudur. En ideal tişört boyu ne kalça üzerinde ne de kalçanın çok altında durmamalıdır. En uygun olarak tişörtün boyu kalça kemiğinin hemen altında bitmelidir. Tişörtün boyunun ayarlanması önemli ve dikkat edilmesi gereken ince bir çizgidir.
  • Bedene uygun tişört seçilmeli: Tişört seçerken her kişi kendi vücudunu iyi tanımalı ve tişörtünü buna uygun bir şekilde seçmelidir. Örneğin büyük göğüslere sahip kadınlar açık V yaka tişörtler tercih ederken bel ve göbek kısmı kilolu olanlar ise küçük desenli ya da dikey çizgili tişörtler tercih etmelidir. Büyük desenli ya da yatay çizgili tişörtlerden uzak durmalıdırlar. Geniş omuzlara sahip olan kadınlara ise tişört seçerken omuzlarını daha da geniş göstermesini önlemek için kayık yaka tişörtlerden uzak durmaları tavsiye edilir.
  • Tişörtün yakası uygun olmalı: Tişört seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da tişörtün yaka kısmıdır. Boyun bölgesini kapatmayan, sıkmayan ve yakası geniş olan tişörtler tercih edilmelidir. Özellikle V yaka, oval yaka ya da kare yaka tişörtler boyun bölgesini açıkta bıraktığı için daha hoş görüntü sağlamaktadırlar. Burada hemen bir küçük bir tüyo verelim; tişörtlerde V yakanın derinliği arttıkça daha zayıf görünüm sağlamaya yardımcı olmaktadır ancak kare yaka tişörtler özellikle üst bedeni ve göğüsleri büyük olan kadınları daha kilolu ve büyük göğüslü gösterdiği için çok fazla tercih edilmemelidir.
  • Dar tişört yerine geniş tişört tercih edilmeli: Dar ve vücudu saran tişörtler yerine geniş ve hafif salaş duran tişörtler tercih edilmelidir. Böylece fazla kilolardan kaynaklanan görüntü bozuklukları estetik açıdan rahatsızlık da yaratmayacaktır. İçinde rahat hareket imkânı sağlayan, göbeği tam olarak kapatan ve kolları sıkmayan tişörtler görünüm açısından da daha hoş durmaktadır.
  • Tişört kumaş kalınlığı: Kilolu bir yapıya sahip bireylerin daha ince ve yumuşak kumaş yapısında olan tişörtleri tercih etmeleri tavsiye edilir. Ancak zayıf iseniz tişört kumaşlarınızın kalınlığı bir miktar daha sert ya da daha kalın olabilir. Özellikle yaz mevsiminde iken hava sıcaklığına uygun olan kumaşlardan dikilen tişörtler tercih edilmelidir.
  • Tişört baskı kalitesine dikkat edilmeli: Penye ya da lacost kumaşı olan tişörtler üzerine yapılan baskıların kaliteli olmasına da özellikle dikkat edilmelidir. Baskı logosunun şık tasarıma sahip olması, kaliteli boya kullanılarak yapılması ve canlı renklerde baskı yapılması tişört seçerken özellikle dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Kaliteli tişört baskıuygulamaları ile tişört atölyesiolarak sizlerin hizmetinizdeyiz.
  • Dikişler kaliteli olmalı: Kaliteli tişörtlerin dikişleri çift dikiş olmalıdır. Yıkama sonrası dikişlerin atmaması ve tişörtün görünümünde bozulmalar olamaması için düzgün bir dikiş ile dikildiğinden emin olunmalıdır. Aksi halde dikişi bozuk bir tişört de basit ve kalitesiz bir görünüme yol açacaktır.

Bizi takip edin

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img