Okullarda Milli Bayram Heyecanı

ay yıldız baskılı tişört izmir
ay yıldız baskılı tişört izmir

Türk milleti olarak coşkuyla kutladığımız milli bayramlarımız vardır. Yurt çapında ulusça kutladığımız bu bayramlar kadın, erkek, genç, yaşlı her vatandaşımız için özel anlamlar taşımaktadır. Milli birlik, beraberlik ve milli dayanışma gibi manevi duyguların en yoğun olarak yaşandığı milli bayramlarımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyet yönetimi ilan edilmesi sebebiyle her sene 29 Ekim günü tüm yurtta ve yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanmaktadır. 29 Ekim 1933 yılında Cumhuriyetin 10.yıl kutlamalarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü en büyük bayram olarak nitelemiştir. Egemenliğin yurttaşlara armağan edildiği bu önemli gün özellikle cumhuriyet sevdalısı güzel İzmir’imizde de büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Türk milleti olarak ulusça büyük bir coşkuyla ve adeta festival havasında kutladığımız bir diğer milli bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dır. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve tüm Dünya çocuklarının da ülkemize gelerek kutlamalara katıldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümü olan her 23 Nisan günü milli bayram olarak kutlanmaktadır. Dünyada kutlanan tek ‘Çocuk Bayramı’ olması 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın okullarda öğrenciler tarafından kutlanma coşkusunu artırmaktadır. Okullarda 23 Nisan kutlamaları kapsamında çeşitli etkinlikler, tiyatro ve drama gösterileri, koro ve oratoryo çalışmaları, hak oyunları, dans gösterileri, çocuk şenlikleri düzenlenmektedir. Gösterilerde hazırlanan çalışmaların sergilenme aşamasında giyilen kıyafetlerin gösteri içeriğine uygun olması ve çocuklar için ergonomik olması önemli bir yer tutmaktadır.

Ege’nin incisi İzmir ilimizde milli bayramlar ayrı bir coşku ve heyecanla kutlanmaktadır. Özel ve resmi kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve vatandaşlar tarafından büyük heyecanla beklenen milli bayramlar özellikle her kademeden eğitim kurumlarında, özel ve devlet okullarında hazırlanan gösterilerle renkli anlara sebep olmaktadır. Okullarda kutlanması planlanan milli bayramlar için hazırlıklar büyük bir heyecanla aylar öncesinden başlamaktadır. Bayramların en coşkulu kutlandığı yerlerden biri olan okullarda milli bayram öncesinde okul içi komisyonlar oluşturulmakta ve yapılacak etkinlikler bu komisyon tarafından organize edilmektedir. Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve idareciler milli bayramların layıkıyla yaşanması adına kutlama hazırlıkları için heyecanlı bir telaş içinde ve hummalı bir şekilde çalışmaktadırlar.

atatürk baskılı tişört izmir
atatürk baskılı tişört izmir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında özel ve devlet okullarında koro, orkestra gösterileri, beden eğitimi ve spor gösterileri, halk oyunları, oratoryo, fener alayları, dans gösterileri, tiyatro gibi çok çeşitli sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler sahne sanatları kapsamında değerlendirildiği için öğrencilerin gösteri esnasında giydiği kıyafetler de çok önemli hale gelmektedir. Milli bayram gösterilerine katılacak olan tüm öğrencilerin renk ve tasarım uyumu olan ve günün anlam ve önemine uygun kıyafetler giymesi gösterileri adeta görsel bir şölene dönüştürmektedir.

Okulların milli bayram gösterilerinde öğrencilerin giyeceği kıyafet tasarımları yapılırken birçok etkeni düşünmek gerekmektedir. Hem ergonomik hem ekonomik olması sebebiyle son dönemlerde izmir tişört baskı yöntemi ile yapılan kıyafetler sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi milli bayramlarımızda Atatürk baskılı tişört, ay yıldız baskılı tişört gibi baskılı tişörtler ile baskılı şapkalar yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca Atatürk baskılı tişört, ay yıldız baskılı tişört, Türk bayrağı baskılı tişört, Türkiye haritası baskılı tişörtlerin yanı sıra milli bayramların konseptine uygun olarak istenen fotoğraf, resim, yazılar dilediğiniz renk ve büyüklükte tişört ve şapkalara basılmaktadır. Baskılı tişörtlerin ve baskılı şapkaların okullar tarafından neden bu kadar tercih edildiğinin sebeplerine bakacak olursak;

  • Baskılı tişört ve baskılı şapka öğrenciler için rahat kullanım sağlamaktadır. Hava şartlarına uygun olarak kalın ya da ince, kısa ya da uzun kollu istenen tişörte baskı yapılarak öğrencinin rahat etmesi sağlanır.
  • Gösteri için hazırlanan baskılı tişört avantajlı bir diğer yanı ise günlük hayatta giyilebilir olmasıdır. Hem gösteri esnasında sahnede hem de günlük hayatta giyilmesi yönüyle baskılı tişörtlerin çok amaçlı kullanım sağladıkları söylenebilir.
  • Baskı tişört ve baskı şapka gibi aksesuarların diğer gösteri kostümlerine göre maliyetinin daha düşük olması, ekonomik bir yük yaratmaması çok önemli bir avantajdır.
  • Tişört baskısı üzerinde milli bayramların anlam ve önemine uygun olacak şekilde resim, yazı, fotoğraf yer aldığı için yapılan gösteri ile konunun bütünlüğünü sağlamaya önemli katkı sunar. Örneğin; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için genellikle Atatürk baskılı tişört ve şapkalar ile ay yıldız baskılı tişört ve şapkalar tercih edilmekte iken, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için Türk bayraklı tişört baskı tercih edilebilmektedir.
  • Özellikle temalı baskı tişört ve baskı şapka kombinasyonununyapılması ile hem hoş bir bütünlük sağlanmakta hem de olumsuz hava koşullarının etkilerinden korumaya yardımcı olmaktadır.

Gösterileri kıyafetleri 1 gün giyilecek olsa bile çocuklar için uzun yıllar unutulmayacak ve anılarında hep hatırlanacaktır. Çocuklar için bu özel günün rahat ve sağlıklı bir kıyafetle geçirilmesi daha da önemli hale gelmektedir. Bu nedenle tişört baskısının yapılacağı tişörtler seçilirken tişörtlerin pamuklu ve kaliteli olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. İyi baskılı tişört için tek başına önemli olan baskı kalitesi değildir, ayrıca tişörtün yapısının da baskıya uygun ve kaliteli olması gerekmektedir. Özellikle 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi gösterilerin sıcak havalara denk geldiği milli bayramlarda, tişört yapısının pamuklu, hava geçiren ve polyester içermeyen bir yapıda olması yavrularımın sağlığı için dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Yine sıcak havalarda açık havada yapılan gösterilerde baskılı tişörtler ile kombine edilmiş olan baskılı şapkalar da tercih edilmektedir. Baskılı şapkalar hem aksesuar hem de güneşten korunma için iyi bir alternatif olmaktadır. Bizler Tshirt Atölyesi olarak İzmir’de Atatürk baskılı tişört, ay yıldız baskılı tişört, Türk bayraklı tişört ve dilediğiniz her türlü temada tişört baskısı ve şapka baskısı yapmaktayız. Kullandığımız baskı yöntemi çocuklarımızın rahatlıkla kullanabileceği, sağlığa hiçbir zararı olmayan ve doğa dostu yöntemlerle uygulanmaktadır. Baskı için kullandığımız tişörtler 1.sınıf penye kumaş kullanılarak ve detaylandırılmış kalıp modelleri kullanılarak titizlikle üretilmektedir. Özenli işçilik ve yılların verdiği tecrübeyle sonucundan memnun kalacağınız her çeşit tişört baskısı ve şapka baskısı için bizi arayabilirsiniz.

Önceki İçerikBodrum Tişört Baskı
Sonraki İçerikÇeşme Tişört Baskı

Bizi takip edin

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img