Kaliteli Tişört Kumaşı Nasıl Olmalıdır

kaliteli tişört nasıl olur
kaliteli tişört nasıl olur

Tişört diyip geçmemek lazım… Gardırobumuzun belki de en önemli giyim parçalarıdır tişörtler… Öyle ki yapılan kombine göre isterseniz bir blazer ceketin içine giyinerek şıklığınıza hareket katabilir isterseniz de günlük olarak spor giyimde tercih ederek tişörtün rahatlığından yararlanabilirsiniz. İzmir tişört baskı uygulamalarımız ile bizler Tişört Atölyesi firması olarak tişört kumaşının kaliteli olması gerektiğine inanıyor ve buna özellikle dikkat ediyoruz. Peki, kaliteli tişört kumaşı nasıl anlaşılır?

  • Tişörtün bir kısmını avuç içinize alın ve yumruk yapıp iyice sıkın. 3 – 4 saniye sonra bırakın. Kumaş yüzeyinde buruşuk bir görünüm kaldıysa bu kumaş türünün şekil alması için işlem gördüğü ve ilk yıkamadan sonra şeklinin bozulacağı bilinmelidir.
  • Kumaşı iki elinize alın ve hafif bir şekilde çekin. Özellikle dikişlerinin kalitesini de bu şekilde anlayabilirsiniz. Kumaş dokusunda seyreklik oluşuyorsa kaliteli bir kumaş olmadığının göstergesidir. Çünkü kaliteli kumaş dokusu sık ve yoğun olmalıdır.
  • Tişört kumaşının kaliteli dikişlere sahip olması da çok önemli detaydır. Ne kadar kaliteli bir kumaş olursa olsun eğer sağlam bir dikiş ile dikilmediyse hiçbir anlam ifade etmez. Bu nedenle tişört kenarlarında geçilen dikişlerin en az 3 cm pay bırakılarak dikilmiş olması çok önemlidir. Pay bırakılmadan dikildiyse birkaç yıkama ve giymeden sonra hemen deforme olacağı anlamına gelir.
  • Hem sağlıklı hem de dayanıklı kaliteli tişört seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise etiket detayına dikkat etmektir. Pamuklu ve yün gibi kumaş türlerinin ağırlıklı olduğu ve az da olsa viscon veya polyester kumaş türlerinin katıldığı karışım kumaşlar tavsiye edilmektedir.
  • Kol, yaka gibi bağlantı olan yerlerde renk solması oluşmuş ise alacağınız ürünün kalitesi oldukça düşük olabilir. Birkaç yıkama ve giyinme sonrasında renk solgunlaşması ve farklılaşması giderek daha fazla olacağı unutulmamalıdır.

Atölyemizde tişört baskısı için kullandığımız bir çok kumaş çeşidi bulunmaktadır. Müşterimizin isteği yönünde her türlü beklentiyi karşılayabilmek adına kumaş çeşitliliğimiz oldukça zengindir.

Tişört baskı hizmeti verdiğimiz kumaş türlerinden ilki opanent kumaş türüdür. Bu kumaş pamuk ve polyester karışımından oluşmaktadır. Genellikle büyük şirketlerin promosyon olarak dağıttıkları tişörtlerin kumaş yapısı opanent kumaş türündedir.

Tişört baskı hizmetinde tercih edilen bir diğer kumaş türü ise kadre kumaştır. Bu kumaş tarama uygulamasından geçmemiş olan pamuk ve elyaf karışımından meydana gelmektedir. Ekonomiklik ve kumaş kalitesi açıdan oldukça düşük maliyeti olan bu kumaş türü müşteri tarafından özellikle tercih edilmedikçe kullandığımız bir kumaş türü değildir.

Opanent ve kadre kumaş türüne göre tişört baskı uygulamalarında daha çok tercih edilen kumaş türü penyedir. % 100 pamuklu yapısı sayesinde nefes alabilen ve terletmeyen bir kumaş türüdür. Dayanıklı ve sağlıklı olan penye kumaş türü ile baskısı yapılan tişörtlerin kullanım süresi de diğer kumaş türlerine göre daha uzun olmaktadır.

Tişört baskı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen bir diğer kumaş türü de likralı penyedir. Pamuklu penye kumaşına göre daha ağır ve daha yoğundur. Duruşu daha farklı olan bu penye kumaş türü de titiz bir işçilik ile dikildiğinde oldukça şık durmaktadır.

Baskı tişört kumaş türlerinden bir diğeri de lacost kumaştır. Halk arasında pike kumaş olarak bilinmektedir. Lacost kumaş şirket ve fabrika çalışanlarına özel olarak istenen tişört baskı uygulamaları için kullanılan kumaş türlerinden biridir.

Ayrıca soğuk mevsim şartlarına daha uygun olan polar kumaşından yapılmış her türlü giysilere de istenildiği takdirde polar baskı yapılabilmektedir.

Her daim kaliteden yana olan tişört atölyesi ekibi olarak baskısını yaptığımız her türlü ürünü kaliteli kumaş, dayanıklı baskı ve en iyi fiyat politikası ile siz müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Önceki İçerikGiyim Tarzı
Sonraki İçerikHediye Olarak Tişört

Bizi takip edin

To follow the best weight loss journeys, success stories and inspirational interviews with the industry's top coaches and specialists. Start changing your life today!

spot_img